Wróć

Gdzie otrzymasz kredyt bez wkładu własnego?

Już od 26 maja 2022 roku będziemy mogli skorzystać w programu “Mieszkanie bez wkładu własnego”, który przewiduje wiele korzyści. Aby wziąć w nim udział, trzeba spełniać określone warunki. Co dokładnie jest wymagane?

Korzyści programu MBWW
Pierwszą i podstawową zaletą jest brak konieczności wkładu własnego, który na ogół wynosi od 10 do 20% wartości nieruchomości. Kredyt, który otrzymamy od banku będzie wynosił dokładnie 100%, czyli jeżeli chcemy posiąść dom lub mieszkanie o wartości 400 000 zł, uzyskamy na ten cel dokładnie 400 000 zł.

Mieszkanie bez wkładu własnego” przewiduje również dopłaty. Powiększając nasze gospodarstwo domowe o drugie, trzecie lub kolejne dziecko, przysługują nam odpowiednio 20 000 zł, 60 000 zł. W przypadku czwórki dzieci, dopłata wyniesie w sumie 140 000 zł.

Warunki uczestnictwa w programie
Uczestnicy programu nie mogą być właścicielami innego nieruchomości niż ta, która objęta jest programem. Okres obejmuje 5 lat wstecz. Wyjątkiem są rodziny, które posiadają co najmniej dwoje dzieci.

Gdzie złożyć wniosek o gwarantowany kredyt mieszkaniowy?
Wniosek złożymy w banku, który podpisał odpowiednią umowę z BGK. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie można zaciągnąć taki kredyt hipoteczny. Proces zaciągnięcia gwarantowanego kredytu mieszkaniowego nie będzie się dużo różnił od tego zwykłego, a warunkiem jego otrzymania będą wystarczająco wysokie dochody kredytobiorców.

Używamy ciasteczek dla sprawniejszego korzystania ze strony. Polityka prywatności