Wróć

Wakacje kredytowe przeszkodą do uzyskania kredytu hipotecznego?

Wakacje kredytowe to najnowszy pomysł rządu, który w zamyśle ma przynieść ulgę spłacającym hipoteki. Jednak jak w każdym przypadku, są dwie strony medalu. Sprawdź, kto zyska, a kto straci w przypadku wakacji kredytowych.

Kredyt hipoteczny a wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe to jeden z pomysłów rządu, który w założeniu ma przynieść pewną ulgę osobom, które z racji rosnących stóp procentowych i inflacji, tracą możliwość obsługi wziętego przez siebie kredytu. Jednak paradoksalnie pomysł ten, może uderzyć jednocześnie w tych Polaków, którzy myślą o zaciągnięciu kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny – przerwa w spłacie

Nieustannie podnoszone stopy procentowe to poważny problem dla kredytobiorców. W niektórych przypadkach wzrost rat wyniósł bowiem nawet 100%. To z myślą o tych kredytobiorcach opracowano program wakacji kredytowych. Byłaby to możliwość odłożenia spłaty 8 rat do końca 2023 roku.

Wakacje kredytowe i ich skutki

Niestety takie rozwiązanie może sprawić, że osobom zainteresowanym kredytami hipotecznymi będzie je trudniej podjąć. Kredyty te będą bowiem najpewniej droższe o marże, którymi bank będzie starał się sobie zrekompensować koszty wakacji kredytowych. W praktyce oznacza to jeszcze mniejszą zdolność kredytową dla wielu rodzin. Tymczasem dla wielu polaków, kredyt i tak stał się już praktycznie niedostępny. Tylko w kwietniu zdolności kredytowe Polaków spadły o prawie 23%..

Jeśli potrzebujesz pomocy doradcy kredytowego, napisz do mnie. Z chęcią wesprę Cię w procesie wnioskowania o kredyt hipoteczny, jak i pomogę Ci z już przyznanymi finansowaniami oraz wnioskiem o przyznanie wakacji kredytowych.

Używamy ciasteczek dla sprawniejszego korzystania ze strony. Polityka prywatności