Wróć

Ekspert finansowy – w czym pomoże? Czy warto skorzystać z jego usług?

Zaciągnięcie kredytu na określony cel – na przykład zakup mieszkania, to często jedyna szansa na jego osiągnięcie. A ponieważ poszczególne oferty banków czy innych instytucji finansowych mogą być bardzo różne, sporo czasu zajmuje znalezienie tej najlepszej – zwłaszcza w sytuacji, gdy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy lub doświadczenia w tym zakresie. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy eksperta finansowego. W czym on pomoże i czy warto skorzystać z jego usług?

Czym się zajmuje ekspert finansowy?

Ekspert finansowy to osoba, która pomaga we wszystkich zagadnieniach związanych z kredytem. Do takiej osoby można się zgłosić wtedy, gdy chcemy zapoznać się z tematyką kredytów – dowiedzieć się o normach ich udzielania oraz warunkach, które trzeba spełnić, aby je uzyskać. Zatem głównym działaniem eksperta finansowego jest nie tylko znalezienie kredytu dopasowanego do potrzeb i możliwości finansowych klienta, ale także sprawdzenie jego zdolności kredytowej oraz sporządzenie dokumentacji. Taki ekspert pomoże Ci w uzyskaniu każdego rodzaju finansowania – kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego czy na inne cele. Co więcej – ekspert finansowy może także odpowiadać za ewentualne negocjacje z bankiem. Taka osoba posiada wiedzę na temat prawa bankowego, co jest gwarantem dobrze wykonanej usługi.

Czy warto skorzystać z usług eksperta finansowego?

Wiele osób rozważających zaciągnięcie kredytu – głównie hipotecznego, zastanawia się nad tym, czy warto skorzystać z usług eksperta finansowego. Jednym z podstawowych dylematów jest kwestia tego, ile takiemu ekspertowi trzeba zapłacić i czy w związku z tym koszt kredytu może wzrosnąć. I tutaj trzeba od razu wyjaśnić – ekspert finansowy (w odróżnieniu od pośrednika) nie może pobierać wynagrodzenia od instytucji finansowej, której kredyt oferuje swoim klientom. Zatem jest zdecydowanie bardziej obiektywny od pośrednika, na czym oczywiście zyskuje klient.

A czy jego usługi są drogie? Wynagrodzenie eksperta finansowego zależy od wielu czynników i w związku z tym może być bardzo różne. Wszystko zależy od konkretnej umowy, która jest z nim zawierana.

Ekspert finansowy – w czym Ci pomoże

Skorzystanie z usług eksperta finansowego jest bardzo korzystne. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • oszczędność czasu (to ekspert analizuje poszczególne oferty)
  • pomoc w skomplikowanych procedurach bankowych (nie każdy z nas posiada odpowiednią wiedzę)
  • indywidualny dobór oferty
  • pomoc w załatwieniu wszelkich formalności
  • wyjaśnienie wszystkich zagadnień związanych z kredytem (na przykład odsetki czy zmienność stóp procentowych)
  • w razie konieczności złożenie dokumentów w banku.

Ekspert finansowy – wsparcie w kontakcie z bankiem

Mówiąc o korzyściach wynikających ze skorzystania z usług eksperta finansowego trzeba też wspomnieć o tym, iż pozwoli to na uniknięcie stresu i dużych nerwów – zwłaszcza w sytuacji, gdy zagadnienia bankowe są nam zupełnie obce.

Wzięcie kredytu na kilka lub nawet kilkadziesiąt lat to decyzja, która wymaga analizy i przemyśleń. W takiej sytuacji nie warto ryzykować i podejmować pochopnych decyzji. Dlatego też warto skorzystać z usług eksperta finansowego, który nie tylko doradzi, ale pomoże też załatwić wszystkie niezbędne dokumenty i formalności.

Używamy ciasteczek dla sprawniejszego korzystania ze strony. Polityka prywatności