Wróć

Kredyt hipoteczny – czy potrzebujesz pomocy eksperta kredytowego?

Niezależnie od tego, czy kupujesz nieruchomość, czy już spłacasz kredyt hipoteczny, porady doradcy finansowego mogą okazać się bardzo pomocne.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba, która specjalizuje się w znalezieniu odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego w twojej sytuacji. Doradca hipoteczny zwiększa twoje szanse na zabezpieczenie kredytu hipotecznego, a także na znalezienie dla ciebie najlepszej oferty kredytu hipotecznego. Taki doradca może być przydatny w przypadku każdego rodzaju wniosku o kredyt hipoteczny.

Inne sytuacje, w których możesz potrzebować porady, obejmują remortgage, zakup następnego domu lub zakup drugiej nieruchomości. Doradca może również znaleźć specjalne kredyty hipoteczne, których będziesz potrzebować, jeśli kupujesz na wynajem lub kupujesz lokal handlowy, lub dom wakacyjny. Wreszcie, porady dotyczące kredytów hipotecznych mogą również pomóc ci wykorzystać wartość twojego domu, poprzez uwolnienie kapitału.

W czym może mi pomóc doradca kredytowy?

Doradca finansowy to przede wszystkim osoba, która nie jest zobowiązana wobec żadnej instytucji finansowej. Oznacza to w praktyce, że jego obowiązkiem jest działać wyłącznie w twoim interesie, doradzając ci optymalny dla ciebie kredyt hipoteczny.

Oprócz tego doradca:

  • Pokaże ci różne dostępne kredyty hipoteczne i wyjaśni czym się różnią poszczególne rodzaje ofert;
  • Doradzi, w jakim zakresie możesz sobie pozwolić na pożyczkę;
  • Uzyska dla ciebie dostęp do specjalnych ofert kredytów hipotecznych, które nie są dostępne na wolnym rynku;
  • Pomoże przygotować wniosek kredytowy;
  • Może ci pomóc zaoszczędzić pieniądze, znajdując kredyt hipoteczny z niższym oprocentowaniem i opłatami.

Pamiętaj, że każdy nieudany wniosek o kredyt hipoteczny wpływa na twoją historię kredytową. Korzystanie z usług doradcy hipotecznego maksymalizuje twoje szanse na uzyskanie kredytu za pierwszym razem.

Kiedy jeszcze skorzystać z usług doradcy?

Istnieją jeszcze dwie sytuacje, kiedy powinieneś skonsultować się z doradcą finansowym: kiedy zaczynasz zarabiać więcej, niż możesz lub chcesz wydać, oraz kiedy masz znaczny wolny kapitał inwestycyjny. To znaczy, gdy chcesz gromadzić pieniądze, tworzyć kapitał osobisty lub rodzinny, lub gdy musisz zachować nabytą nieruchomość, przekazać ją w drodze dziedziczenia, otrzymać pasywny dochód z pracy swoich funduszy.

Jeśli potrzebujesz pomocy doradcy kredytowego, napisz do mnie. Z chęcią wesprę Cię w procesie wnioskowania o kredyt hipoteczny, jak i pomogę Ci z już przyznanymi finansowaniami.

Używamy ciasteczek dla sprawniejszego korzystania ze strony. Polityka prywatności