Wróć

Gwarantowany kredyt mieszkaniowy, czyli mieszkanie bez wkładu własnego. Kto może dostać i na jakich zasadach?

Dzięki przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii ustawie, która mówi o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym, będzie można uzyskać kredyt hipoteczny na budowę domu lub zakup mieszkania bez konieczności wnoszenia wkładu własnego. Aby było to możliwe, trzeba spełnić określone warunki.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Polski Ład przewiduje, że będzie możliwe zaciągnięcie kredytu w wysokości 100% dzięki udzieleniu gwarancji na wkład własny, pod warunkiem, że stanowiłby on 10-20% kredytu hipotecznego. Gwarancja ma zastąpić wymóg wniesienia wkładu własnego.

Spłatna rodzina
Dodatkowo, rodzina, która powiększy swoje gospodarstwo domowe o drugie lub kolejne dziecko, będzie mogła otrzymać pomoc w spłacie kredytu. Jest to tzw. spłatna rodzina, a jej dopłaty wyniosą 20 000 zł w przypadku narodzin drugiego dziecka i 60 000 zł trzeciego lub kolejnego.

Warunek otrzymania gwarantowanego kredytu mieszkaniowego
Gwarantowany kredyt mieszkaniowy jest dla osób, które w momencie spłaty nie są właścicielami innego mieszkania. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy dwoje lub więcej dzieci wchodzi w skład gospodarstwa domowego.

Używamy ciasteczek dla sprawniejszego korzystania ze strony. Polityka prywatności